يكشنبه, ۲ آبان ۱۴۰۰، ۱۰:۳۶ ق.ظ

۵ مطلب در فروردين ۱۳۹۶ ثبت شده است

شناخت ولایت فقیه: پیام 5

شناخت ولایت

#آماده_سازی_و_سازماندهی_برای_ظهور:

#شناخت_ولایت_فقیه:

✅بنام خدا

 

شناخت ولایت فقیه

#پیام5:

❌سوالات درباره ولایت فقیه:

❓*فقیه که قرار است رهبر جامعه اسلامی باشد ، باید چه شرایطی داشته باشد ؟

  ✅   **اجتهاد مطلق :

فقیه حاکم بر نظام اسلامی که در عصر غیبت، مجری و حافظ و مبین قرآن است ، باید به تمام جوانب آن اگاه باشد او باید  به شناختی کامل و جامع از احکام اسلام برسد. اگر شخصی برخی از مسائل اسلامی برایش حل نشده و خود نمیتواند آنها را عمیقاً بررسی نماید، او ولی مسلمین نیست ؛ یعنی نه میتواند فتوا بدهد و نه میتواند اسلام را به اجرا درآورد . ( جوادی آملی ، ولایت فقیه: ولایت فقاهت و عدالت، ص 138 )

   امیرالمومنین فرمود : «ولا یحمل هذا العَلَم إلّا أهل البصر و الصبر و العلم بمواضع الحق»

پرچم زعامت امت ، باید در دست کسی باشد، که دارای بینش و استقامت و آگاهی کامل به مواضع حق و توانمند بر جدا ساختن آن از باطل باشد.

پس شخصی که در رأس هرم قدرت است، باید آگاهی کامل از امور دینی داشته باشد، چرا که او مسئول اجرای قانون الهی در جامعه است ، و بدون اگاهی کامل، چه بسا کاری انجام دهد یا مقرراتی وضع کند یا دستورالعملهایی صادر نماید که برخلاف قوانین اسلام باشد. واضح است که این، شروع نقطه انحراف از مسیر صحیح و هدف اسلامی است . (محمدتقی مصباح یزدی ، حکومت اسلامی و ولایت فقیه، ص 152 )

 

     ✅**عدالت مطلق :

فقیه جامع الشرایط، علاوه بر اینکه لازم است علم دین را درست بفهمد، باید آن علم را در خودش و محدوده حیاتش و در جامعه اسلامی به درستی اجرا نماید؛ لازم است همه وظایف دینی خود را انجام دهد و آنچه از دین باید به مردم ابلاغ کند، ابلاغ نماید و چیزی را کتمان نکند. فقیه عادل، باید به میل و هوس کاری نکند؛ مطیع هواهای نفسانی نگردد و گناهی از او سر نزند؛ نه واجبی را ترک کند و نه حرامی را مرتکب شود.

رهبر مسلمین باید در تقوا هم، صلاحیت بالایی را داشته باشد و از اسارت هوای نفس، آزاد باشد

امام حسین (ع) خطاب به اهل کوفه ، نسبت به مسئله رهبری جامعه مینویسد:

«ماالأمام إلّا الحاکم بالکتاب، القائم بالقسط، الدّائن بدین الحقّ، الحابسُ نفسه علی ذات الله»

(پیشوا و امام، نیست مگر آن کسی که حکومتش بر پایه قرآن باشد، قسط را برپای دارد، به دین حق پایبند باشد، و خود را وقف راه خدا کند. ( حکومت اسلامی و ولایت فقیه ص152-153)

اگر تقوای کافی نباشد، چه بسا برای حفظ مقام، حاضر باشد ارزشها و مصالح اسلام و مسلمین را قربانی کند. پس رهبر مسلمین باید در تقوا هم، صلاحیت بالایی را داشته باشد و از اسارت هوای نفس، آزاد باشد .

***سوال بعدی : شرط سوم چیست ؟

 

imammouod.blog.ir

 

telegram.me/AheadToTheArrival

 

arbaeenmobaleghin1@

اعتکاف: قسمت 4

اعتکاف

اعتکاف


  #قسمت_4:

❤️بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
✅سه روز اعتکاف و سه مرحله برای به کمال رسیدن :

⭐️روز سوم اعتکاف:

در این روز سوم ما باید به سومین سوال و جواب آن  بیاندیشیم: "آمدنم بهر چه بود؟" برای رسیدن به کمال, برای رسیدن بخدا( در حین گذر از هوی و هوسهای این عالم دنیا)

بعد از شناخت نسبی که از عالم طبیعت و عالم روحانیات کسب کردیم و بعد از شناخت جسم و روحمان ما باید به مبداء وجودمان بیاندیشیم.

🌹این من کیه و حقیقتش چیه  که صاحب بک جسم و یک روح است.

⭐️فقط به یک منتظر حقیقی مهدی فاطمه(عج) اذن رسیدن به این حقایق داده میشود.

👈بک منتظر حقیقی با استغفار زیاد و خالصانه قلبش را, اعمالش را و تمام زندگیش را وقف ایشان میکند.

✅حضرت مهدی(عج) تنها 313 یار نمیخواهد بلکه ایشان 313 فرمانده مدیر, مدبر,  با معرفت و خالص میخواهد. آنها در درجه اول  باید که به حقیقت وجود خودشان برسند تا بتوانند جسم و روح خودشان را بخوبی مدیریت کنند.

⭐️هر روز علی الخصوص روز سوم اعتکاف روزیست که همه منتظران حقیقی مهدی فاطمه(عج) میتوانند به گمشده خودشان یعنی به وصال ایشان برسند(به ایشان کانکت بشوند) و متعاقبا به کمال خودشان(حقیقت وجودشان) برسند.

نتیجتا به خداوند عالمیان معرفت پیدا کرده و مقرب درگاهش بشوند چرا که کسی که خودش را شناخت خدا را شناخت "من عرف نفسه فقد عرف ربه".

✅اگر معتکف یا هر  استغفار کننده ای  در جایی از این عالم خصوصا در این سه روز (ایام البیص ماه رجب)  اگر حتی فقط کمی به این سه سوال و سه جواب آن اندیشیده باشد و  تلاش در جهت توسل حقیقی به معصومین علی الخصوص مهدی فاطمه(عج) داشته باشد و برای فرج ایشان بسیار دعا کرده باشد, ⭐️ان شاءالله 👈 سیر تربیتی و تکاملی او برای یاری رساندن به ایشان شروع میشود.

روز سوم اعتکاف,  ما نیز  باید چونان ام داوود  بی قرار بشیم  و به گمشده خودمان, مهدی فاطمه(عج) برسیم ان شاءالله.

مادر داوود خدمت امام صادق(ع) رسید و شکایت حکام وقت را کرد که فرزندش را دستگیر کرده بودند و اظهار بی تابی زیادی کرد و راه چاره خواست.

ایشان فرمودند این سه روز را روزه بدار و این اعمال را بجا بیار تا به گمشده ات برسی. مادر رفت و روز اول به گمشده اش نرسید مجددا به این امر سفارش شد باز هم به گمشده اش نرسید. روز سوم که خدمت امام آمد خیلی دیگه بی تاب شده بود و گفت من دیگه طاقت ندارم که بیشتر از این منتظرش باشم . امام صادق(ع) فرمودند حالا که اینقدر بی تاب شدی این اعمال رو(که مرسوم به اعمال ام داوود میباشد)  بجا بیاری مطمئن باش که تا غروب این روز سوم به گمشده ات میرسی.

❤️ ایشان  تا عروب روز سوم اعتکاف به وصال فرزندش رسید. و ان شاءالله که قراره ما هم با معرفت و انتظار حقیقی وقتی که بی تاب مهدی فاطمه(عج) شدیم این اعمال ام داوود را بجا بیاریم تا ان شاء الله به غروب آفتاب نرسیده ما هم به وصال منجی عالم برسیم .

✅خصوصا اینکه ما در این روز عزادار خانم زینب کبری(ع) هستیم😭 و به همراه آن خواهری که چون مادر برای خسین اش آواره تل زینبیه شده بود😭 ما هم باید  با توسل به ایشان با انجام اعمال ام داوود چونان مادری که بدنبال فرزند گمشده اش ناله میزند و برایش بیقراری میکند ما نیز  در فراق  مهدی فاطمه(عج) ناله بزنیم و بیقراری کنیم ان شاءالله.

التماس دعای فراوان برای فرج🌹اللهم عجل لولیک الفرج🌹 

imammouod.blog.ir
 
telegram.me/AheadToTheArrival
 
@arbaeenmobaleghin1

اعتکاف: قسمت 3

اعتکاف

اعتکاف


#قسمت_3:

  ❤️ بسم الله الرحمن الرحیم  
سلام

✅سه روز اعتکاف و سه مرحله برای به کمال رسیدن :


⭐️روز دوم اعتکاف: باید به عالم روحانیات بیاندیشیم:  به اینکه خداوند ما انسانها رو از دو بعد, از دو نشات بوجود آورده: جسم و روح .

عالم روحانیات و باطن عالم در صورتی درک میشود که روح ما (یعنی عقل, قلب, باطن ما .......) با استغفار و عمل صالح  از آلودگیها تا حدود زیادی پاک شده باشد.

باید که انسان  کمی به جواب سوال دوم در این روز دوم اعتکاف واقف شود . (از کجا آمده ام؟)

بعد و نشات روحانی من از این عالم طبیعت(عالم ماده و عالم جسمانیات) نیست . این جسم من مرکبی برای روح من است.

⭐️ این خیلی مهمه که من با این جسمم و اعمال دنیایی ام, روحم را به کدامین جهت و هدف سوق میدهم. چرا که جسم مرکب روح است.

معتکفین (و کسانی که با آنان  در هر جا که هستند همراه شده اند) با اعتکاف  جسمانی خودشان میخواهند  که روح خودشان را نیز معتکف کنند.

⭐️اعتکاف به معنای انتظار کشیدن است. یک منتظر حقیقی بی قرار است. معتکف بی قرار و  در انتظار  بی قرار شدن  و پرواز روحش میباشد.

✅قرار است که مسجد سکوی پرواز معتکف باشد. پروازی ملکوتی در قالب روحش.

❤️معتکف و منتظر حقیقی بی قرار اون یگانه معتکف حقیقی این عالم است.

✅مهدی فاطمه(عج) امام معتکفین در مسجدی به پهنای عالم جن و انس است(الامام الجن و الانس).

باید که معتکف حضور مهدی فاطمه(عج)  را درک, با ایشان ارتباط روحی و قلبی پیدا کند(خصوصا در روز دوم اعتکاف که  تا حدودی به بعد و نشات روحانی خودش واقف شده) و بی قرارش بشود

یک منتظر و معتکف حقیقی باید که به ایشان متوسل شده و آیینه ای برای اضطرار اون یگانه منتظر(انتظار شونده) این عالم بشود  ان شاءالله. او باید که بی قرارش بشود و از عمق جان(با قلبش, با روحش)  برای ظهورش ندبه و ناله کند. البته این بی قراری  باید در طول سال  باشد اما در روز دوم اعتکاف به ثمر میرسد ان شاءالله...

(ادامه دارد)

imammouod.blog.ir
 
telegram.me/AheadToTheArrival
 
@arbaeenmobaleghin1

اعتکاف: قسمت 2

اعتکاف

اعتکاف

 #قسمت_2:

 

   بسم الله الرحمن الرحیم   

سلام

 

✅سه روز اعتکاف و سه مرحله برای به کمال رسیدن :

 

در این سه روز ما باید  به سه سوال  و جواب  اون سه سوال فکر کنیم (البته در فکری که توام با درک حضور مهدی فاطمه عج باشد) و توسل بخدا و معصومین(ع) علی الخصوص به آقا جانمان امام زمان(عج) ان شاءالله.

 

روایته: یک ساعت تفکر معادل 120 سال عبادته.

 

سوال اول: من کیستم ؟ مخلوق خدا

 

سوال دوم: ار کجا آمده ام؟ از ترکیب دو نشات(دو بعد) نشات جسمم و نشات روحانی ام

 

سوال سوم: آمدنم بهر چه بود؟ برای رسیدن به کمال, بخدا ( در حین گذر از این عالم دنیا)

 

️روز اول یعنی امروز باید به عالم طبیعت بیاندیشم ." به خلقت خداوند:  به مخلوقاتش,  به خودمان که اشرف مخلوقاتش هستیم . "

(ادامه دارد)

 

imammouod.blog.ir

 

telegram.me/AheadToTheArrival

 

arbaeenmobaleghin1@

اعتکاف(مقدمه و قسمت اول)

اعتکاف

اعتکاف


مقدمه))#اعتکاف:

  بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

🌹وعَهِدْنَا إِلَىٰ إِبْرَاهِیمَ وَإِسْمَاعِیلَ أَنْ طَهِّرَا بَیْتِیَ لِلطَّائِفِینَ وَالْعَاکِفِینَ وَالرُّکَّعِ السُّجُودِ (بقره: ١٢٥﴾

"..........و به ابراهیم و اسماعیل سفارش کردیم که خانه ام را برای طواف کنندگان و معتکفان و اهل رکوع و سجده گزاران [از هر آلودگی ظاهری و باطنی] پاکیزه بدارید!"

⭐️اعتکافی که روح و هدف آن توقف و توجه قلب به سوی خداوند متعال و نجات آن از پراکندگی ها و خلوت با خدا و انقطاع از مردم و اشتغال به پروردگار است.

یک روز خدا به پیامبرش ابراهیم و اسماعیل دستور داد که خانه کعبه را برای طواف کنندگان و معتکفان و اهل رکوع و سجود پاک کنند و همه روزه به پیامبر و امامان خود دستور پاکسازی قلب بندگانش  را داده (اگر که خودشان بخواهند)

وسیله  همه خیرات من جمله تطهیر قلب انسانها  امام معصوم و در عصر حاضر مهدی صاحب الزمان(عج) است(ادامه دارد)

#اعتکاف :
  #قسمت_1:

   بسم الله الرحمن الرحیم  
سلام

ماه رجب ماه خداست . خدا منتظر است که ما خودش را از خودش درخواست کنیم.

🌹وإِذَا سَأَلَکَ عِبَادِی عَنِّی فَإِنِّی قَرِیبٌ ۖ أُجِیبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ ۖ فَلْیَسْتَجِیبُوا لِی وَلْیُؤْمِنُوا بِی لَعَلَّهُمْ یَرْشُدُونَ(بقره: 186﴾ چون بندگانم از تو دربارۀ من بپرسند، [بگو یقیناً من نزدیکم! دعای دعاکننده را وقتی مرا بخواند اجابت می کنم؛ پس باید [برای تأمین خیر دنیا و آخرتشان، خواسته های] مرا [عملاً] اجابت کنند، و به من ایمان بیاورند تا [به رشد و صواب] راه یابند «186»

اعتکاف به معنای انتظار چیزی کشیدن است. (توقف در مسجد نیز بدین منظور است)

گمشده همه انسانها خداست . برای رسیدن به خدا همگی باید در انتظار منجی عالم مهدی فاطمه(عج) باشند.

انتظار حقیقی برای ایشان موجب پاکی و تطهیر قلب منتظرانش میشود و بدانوسیله میتواند به قرب خدا پی برده و به درک قرب او برسد(وَإِذَا سَأَلَکَ عِبَادِی عَنِّی فَإِنِّی قَرِیبٌ -چون بندگانم از تو دربارۀ من بپرسند، [بگو یقیناً من نزدیکم!)

چونان امشبی خانه  خدا شکافته شد و  اول امام معصوم عالم, امیر المومنین(ع) در خانه خدا وارد شد  . امشب نیز قلب منتظران حقیقی مهدی فاطمه(عج) بنوعی شکافته میشود و عشق و بی قراری حقیقی ایشان نیز وارد خانه دل شان میشود.

نکته: ما هم باید تا میتوانیم در این ماه رجب بخصوص در این سه روز اعتکاف(چه در مسجد و چه در خانه) تا میتوانیم از ته دل استغفار کنیم و پاک بشویم تا  خانه دل ما نیز مهیای قدم مهدی فاطمه(عج) بشود ان شاءالله. ( أَنْ طَهِّرَا بَیْتِیَ لِلطَّائِفِینَ وَالْعَاکِفِینَ وَالرُّکَّعِ السُّجُودِ —خانه ام را برای طواف کنندگان و معتکفان و اهل رکوع و سجده گزاران [از هر آلودگی ظاهری و باطنی] پاکیزه بدارید!")

(ادامه دارد)

imammouod.blog.ir
 
telegram.me/AheadToTheArrival
 
arbaeenmobaleghin1@