يكشنبه, ۲ آبان ۱۴۰۰، ۰۹:۵۹ ق.ظ

۳ مطلب در شهریور ۱۳۹۶ ثبت شده است

عهد ولایت در کلام رهبری: (بخش دوم)

شناخت ولایت

#آماده_سازی_و_سازماندهی_برای_ظهور:
#عهد_ولایت

#ولایت_در_کلام_رهبری: (خلاصه سخنرانی های ایشان در مشهد مقدس در رمضان 1353)

✅بنام خدا

🌹ولایت در کلام رهبری🌹
(بخش دوم)

✅پیغمبر وقتی که می آید(و همینطور وقتیکه مهدی فاطمه عج می آید)، برای اینکه بتواند جامعه مورد نظر را که همان کارخانه انسان سازی ست ، تشکیل بدهد ؛ برای این کار احتیاج دارد به یک جمع به هم پیوسته ی متحد ، دارای ایمان راسخ ، از اعماق قلب مؤمن ومعتقد به این مکتب ، با گام استوار ، پویا وجویای آن هدف . یک چنین جمعی را پیغمبر اول کار لازم دارد .

👈 یک عده و یک جبهه را پیغمبر به وجود می آورد ، ..............بایستی این عده مسلمان را مثل پولاد آبدیده بهمدیگر بتابند . این مسلمانها را باید آن چنان به هم متصل ومرتبط کنند که هیچ عاملی نتواند اینها را از یکدیگر جدا کند . برای اینکه اینها هضم نشوند برای اینکه اینها نابود نشوند ، برای اینکه اینها بتوانند به عنوان یک جمعی باقی بمانند ، تا درآینده جامعه اسلامی با دستهای استوار اینها بناشود و اداره بشود وادامه پیدا کند و اینها یاوران پیغمبر باشند ، برای اینکه اینها بتوانند بمانند ، اینها را هر چه بیشتر به همدیگر متصل می کنند و هر چه بیشتر از سایر جبهه ها جدا می کنند .

مثل چه ؟ مثل یک عده کوهنوردی که از یک راه صعب العبور کوهستانی دارند عبور می کنند . ده نفر آدم در میان برفها ، عصاها به دست ، در این راه باریک وپرخطر ، باید این راه را این پیچ وخم را این گردنه را ، این گدار را طی بکنند تا برسند به قله کوه . به اینها گفته می شود به یکدیگر بچسبید ، کمربندهایتان را به هم ببندید ، جدا جدا وتک تک حرکت نکنید ، که اگر تنها ماندید خطر لغزیدن هست ؛ اینها را محکم به یکدیگر جوش می دهند ، می گویند خیلی بار با خودتان برندارید ، به این طرف و آن طرف نگاه نکنید ، فقط سرتان به راه خودتان وحواستان به کار خودتان باشد ، به همدیگر هم اینها را محکم می بندند وکمرها و دستها را ، که اگر یک نفر از اینها افتاد ، یا اگر دونفر افتاد ، بقیه بتوانند او را نگه دارند . حالت بهم بستگی شدید کوهنوردان ، نشان دهنده و نمایشگر حالت هم بستگی و جوشیدگی شدید مسلمانان آغاز کار است . این بهم پیوستگی یک اسمی دارد یا نه ؟ ای پیوستگی مسلمانان جبهه آغازین دین ، که به همدیگر جوشیدند ، به همدیگر گره خوردند ، از هم جدایی پذیر نیستند ، با دیگر جبهه ها بکلی منقطعند ، با خودشان هر چه بیشتر چنگ درچنگ و دست در دستند ، آیا در قران وحدیث نامی دارد یا نه ؟

✅ بله ؛ این نام " ولایت " است ،👈 ولایت .(ادامه دارد)

imammouod.blog.ir

telegram.me/AheadToTheArrival

arbaeenmobaleghin@

ولایت در کلام رهبری: (بخش اول)

شناخت ولایت

#آماده_سازی_و_سازماندهی_برای_ظهور:
#عهد_ولایت:

#ولایت_در_کلام_رهبری: (خلاصه سخنرانی های ایشان در  مشهد مقدس در رمضان 1353)

بنام خدا

🌹 ولایت در کلام رهبری🌹

(بخش اول)

❓پیامبر خدا برای چه می آید؟ برای به تکامل رساندن انسان و برای تخلق دادن انسان ها به اخلاق الله(برای کامل کردن و به اتمام رساندن مکارم اخلاق)

ایشان برای ساختن انسان, کارخانه انسان سازی درست میکند.

پیامبر ترجیح میدهد که ده سال, بیست سال, و حتی دیرتر موفق بشود, اما آنچه میسازد, یک انسان و دو انسان و بیست انسان نباشد, کارخانه انسان سازی درست کند که بطور خودکار انسان کامل  تحویل بدهد

❓کارخانه انسان سازی چیست؟؟؟  اینجا آن نقطه اساسی میباشد. همه میگویند پیامبر برای تعلیم و تربیت می آید و همه این را می فهمند, آنجه باید فهمید, این استکه آن کارخانه, جامعه اسلامیست.

❓ جامعه اسلامی چیست؟  در کل, جامعه اسلامی یعنی آن جامعه ای, آن تمدنی که در راس آن جامعه خدا حکومت می کند, خدا حکومت میکند, قوانین آن جامعه, قوانین خدایی ست و حدود الهی در آن جامعه جاری میشود, عزل و نصب را خدا میکند, دین خدا را اجرا  میکند .

مثل مدینه . همچنین که پیغمبر آمد در مدینه یک جامعه ای تشکیل داد, در راس آن جامعه خدا حکومت میکرد. نائب خدا, جانشین خدا در روی زمین(خلیفه الله) حکومت میکرد. آنجا, عملا چه کسی بود؟ پیامبر. مقررات را چه کسی درست میکرد؟ چه کسی وضع میکرد؟ چه کسی جعل میکرد؟ پیامبر. قوانین را چه کسی اجرا میکرد؟ چه کسی مردم را وادار میکرد که آن قوانین را اجرا کند؟ پیامبر.

(ادامه دارد)

imammouod.blog.ir
 
telegram.me/AheadToTheArrival
 
arbaeenmobaleghin@

عهد ولایت(مقدمه)

شناخت ولایت

عهد ولایت

(مقدمه)

 

آماده_سازی_و_سازماندهی_برای_ظهور:

:#عهد_ولایت

❓یک سوال:  چکار کنیم تا فرج مهدی فاطمه(عج) هر چه زودتر برقرار بشود  ان شاءالله؟؟؟

� امام زمان(عج):

 

لَوْ أَنَّ أَشْیاعَنا وَفَّقَهُمُ اللّهُ لِطاعَتِهِ عَلَى اجْتِماع مِنَ الْقُلُوبِ فِى الْوَفاءِ بِالْعَهْدِ عَلَیْهِمْ لَما تَأَخَّرَ عَنْهُمُ الُْیمْنُ بِلِقائِنا وَ لَتَعَجَّلَتْ لَهُمُ السَّعادَةُ بِمُشاهَدَتِنا:

 

اگر شیعیان ما ـ که خداوند آنها را به طاعت و بندگى خویش موفّق بدارد ـ در وفاى به عهد و پیمان الهى اتّحاد واتّفاق مى‌داشتند و عهد و پیمان را محترم مى‌شمردند، سعادت دیدار ما به تأخیر نمى‌افتاد و زودتر به سعادت دیدار ما نائل مى‌شدند( بحارالانوار، ج ۵۳، ص ۱۷۶، ح  8)

 

️مخاطب این کلام نورانی حضرت: شیعیان هستند.

 

️و منظور از "شیعیان ما" :  منظور   شیعیان  یعنی پیروان پیامبر ص و امامان ع   است

 

️هدف: دیدار امام زمان عج و  تعجیل در ظهور ایشان

 

️راه رسیدن به آن هدف: وفای به عهد.

 

️شرط آن: اجتماع و اتحاد در قلوب

 

حالا این کدام عهد است که  شیعیان با پیامبر ص و امامان ع بسته اند و در این روایت اینقدر بر اتحاد  قلبها بر وفای به آن تاکید شده  که فرمودند  اگر بصورتی همگانی قلبا بر آن عهد وفا میشد امام زمان(عج) اصلا غایب نمیشدند "سعادت دیدار ما به تاخیر نمی افتاد" ؟؟؟���

 

�  عهد ولایت در روز غدیر خم 

 

✅بنابراین در این حدیث امام زمان روحی فداه چند نکته حائز اهمیت است:

۱- وفای به عهد  ولایت داشته باشیم: نسبت به پیمانی که با پیامبر ص و امامان ع بسته ایم پایبند و وفادار باشیم.

۲- همدل شویم، همه شیعیان از جان و دل خواستار ظهور امام عصر ارواحنافداه شوند و همه تمرکز و درخواست شان همین باشد، دلها همه متوجه این حقیقت باشد که امر فرج را درخواست کنند.

۳- اجتماع در همدلی، همه در این هدف مشترک، متحد و یک دل باشند، و در وفای به این هدف یکپارچه شوند.

 

✅لازمه وفای به عهد ولایت در درجه اول, شناخت ولایت است

 

� بنابر این ای سفیران امام زمان(عج), بیاییم  به نیت زمینه سازی برای ظهور, در جهت تبیین و ترویج این عهد گرانقیمت بکوشیم  تا بر وفای به این عهد احتماع قلوب نیز حاصل بشود ان شاءالله�

 

�اللهم عجل لولیک الفرج�

 

https://telegram.me/AheadToTheArrival/1

 

imammouod.blog.ir

 

arbaeenmobaleghin@